'

Oliver sa narodil 5. októbra 2000. Jeho herecká kariéra sa začala nečakanou náhodou, keď si ho ako 8-ročného počas čakania v rade na vianočného kapra v nákupnom centre všimla pani z produkcie TV Markíza, ktorú zaujal jeho spontánny prejav a pozvala ho na casting. Na nakrúcanie ho na základe castingu vybrali, no keďže krátko pred nakrúcaním ochorel, z účinkovania nebolo nič. Onedlho však prišla ponuka zo Slovenskej televízie na účinkovanie v 40-dielnom vzdelávacom cykle pre deti Mediálni špióni, ktorí sa vysielali každú sobotu na Dvojke v rokoch 2010-2011. To bolo Oliverovo prvé nakrúcanie. Ako 10-ročný bol tvárou kampane T-Mobile na detskú simkartu.
V 11-tich rokoch si zahral úlohu Adama v komediálnom seriáli TV Markíza Zita na krku. Nasledovali epizódne úlohy vo viacerých seriáloch TV Markíza i v jednej časti legendárneho seriálu RTVS Superhrdinovia. Zahral si aj v jednom z najviac medzinárodne oceňovaných filmov posledných rokov - Učiteľka so Zuzanou Mauréry v hlavnej úlohe.
V 14-tich rokoch začal podnikať - vyhľadával módne značky, ktoré zaujímajú mladých ľudí a limitované kusy tričiek alebo topánok prináša na Slovensko.
Ukončil štúdium na bilingválnom gymnáziu Federica Garcia Lorcu.
V detstve hrával niekoľko rokov futbal za Slovan Bratislava. Vyskúšal viacero ďalších športov, ako tenis, bedminton, plávanie, karate i zápasenie.  Herecké schopnosti si zdokonaľuje v LUDUSe pod vedením Katky Baranovej. Má rád prírodu a cestovanie.Medzi jeho ciele patrí aj precestovať celý svet. Raz by si rád zahral vo vojnovom filme. V rokoch 2018-2022 účinkoval v dennom seriáli TV Markíza Oteckovia a v súčasnosti moderuje rannú reláciu na Europe 2.